08 Aralık 2021 Çarşamba
Anasayfa > Duyurular > Saraybosna gezisi için yerinizi şimdiden ayırtın

Saraybosna gezisi için yerinizi şimdiden ayırtın

18.02.2018 23:23 12 14 16 18 yazdır
SARAYBOSNA / SREBRENİTSA/MOSTAR / TRAVNİK / BLAGAY / POÇİTELİ 1.Gün - 9 Temmuz Pazartesi -İSTANBUL / SARAYBOSNA 2.Gün – 10 Temmuz Salı - POÇİTELİ / BLAGAY / MOSTAR 3. Gün 11 Temmuz Çarşamba-SREBRENİTSA 4.Gün – 12 Temmuz Perşembe- TRAVNİK / SARAYBOSNA
Saraybosna gezisi için yerinizi şimdiden ayırtın


SARAYBOSNA / SREBRENİTSA/MOSTAR / TRAVNİK / BLAGAY / POÇİTELİ

1.Gün - 9 Temmuz Pazartesi -İSTANBUL / SARAYBOSNA
-İstanbul Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 05.30'da buluşma. Bosna Hersek vize uygulamıyor. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 07.15'te THY  ile Bosna Hersek’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:10'da Saraybosna’ya varış.Saraybosna şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Aliya Izzetbegoviç Anıt Mezarı ve Kovaci Şehitliği, Aliya Müzesi, Baş Çarşı, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Külliyesi, Saat Kulesi, Kurşunlu Medrese, Morica Han, Saraybosna Katedrali, Sönmeyen Ateş, Latin Köprüsü, Fatih Camii, İnat Evi ve Milli Kütüphane bulunmaktadır. Öğle yemeğini Başçarşıda yiyeceğiz(Ekstra). Öğleden sonra ise Saraybosna Havalimanı yakınlarındaki Hayat Tüneline gideceğiz. Ardından adeta bir cennet köşesi olan İgman Dağı eteğindeki Vrelo Bosna ( Bosna Çeşmesi ) Parkına gideceğiz. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama için otele geçiş. (Hotel Sunce-Sarajevo)
2.Gün – 10 Temmuz Salı - POÇİTELİ / BLAGAY / MOSTAR
-Otelde alınan kahvaltı sonrası grubumuza özel aracımızla Mostar istikametine yola çıkacağız. Yolda nehir kenarında Konjiç’te kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.İlk durağımız tarihi Türk Köyü Poçiteli olacak.Poçiteli’de; Poçiteli Kalesi, Taş Çatılı Evleri ve Şişman İbrahim Paşa Camii'ni görüyoruz. Kısa süreli serbest zamanın ardından Blagay’a hareket ediyoruz. Blagay’da Buna Nehri kıyısında öğle yemeği (Kırmızı Alabalık) ardından Buna Nehri kıyısına kurulan Tarihi Alperenler Tekkesi'ni ziyaret ediyoruz. Alperenler Tekkesi'nden sonra Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar şehir turunda; Koski Mehmet Bey Camii, Kuyumcular Çarşısı ve Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Tur bitiminde Saraybosna’ya dönüş,akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. 


3. Gün 11 Temmuz Çarşamba-SREBRENİTSA
(Katliamın yıl dönümü-Resmi anma programına iştirak edeceğiz)
- Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından (06:00) Srebrenitsa'ya hareket." Şehitleri Anma Günü programına iştirak edeceğiz. Öğle yemegi" Kladanj "(Ekstra). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.Gün – 12 Temmuz Perşembe- TRAVNİK / SARAYBOSNA
-Otelde alınan kahvaltı sonrası vezirler şehri Travnik’e hareket ediyoruz. Travnik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Elçi İbrahim Bey Medresesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği Göksu Nehri, Tarihi Osmanlı Kalesi ve Süleyman Paşa Camii bulunmaktadır. Öğle yemeğini Travnik’te yiyoruz (Ekstra). Saraybosna dönüş yolunda savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü'nü ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Saraybosna'ya dönüş ve alışveriş için Başçarşı’da serbest zaman veriyoruz.19:00'da Saraybosna Havalimanına hareket ediyoruz. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Yerel saat ile 21:10'da yine Türk Havayolları ile İstanbul Atatürk Havalimanına hareket ediyoruz.Yerel saat ile 00:05'te İstanbul'a varış.Gezimiz sona ermiştir.

Fiyata dâhil olan hizmetler;
•       3* Otellerde iki kişilik odalarda 3 gece konaklama-3 adet açık büfe sabah kahvaltısı
•      Lüks otobüsle programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•       Boşnak ve Türk rehberlik hizmeti
•       Alperenler Tekkesi’nde öğle yemeği (nehir kenarında alabalık)
•       Otelde alınacak 3 akşam yemeği

•       Müze ve parklara giriş ücreti

BOSNA HERSEK TURU ( VİZESİZ )

9-12 Temmuz 2018 (3 Gece 4 Gün )

KİŞİ BAŞI 399 EURO

Kontenjan 50 kişi ile sınırlıdır ) Kayıt : 0 216 492 95 80 - 0 505 661 98 37


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri